Home | Bory Tucholskie | Tleń | Mapa | Noclegi

Bory Tucholskie - drugi co do wielkości kompleks leśny w Polsce. Kapitalne miejsce dla wszystkich, co lubią pochodzić po prawdziwym lesie i poprzedzielać się przez chaszcze. Raj dla tych, którzy interesują się przyrodą - jest tu wiele ciekawych roślin i zwierząt.

Atrakcje w okolicy Tlenia:

 

Akwedukt wodny Fojutowo - pozwolił w 1848 roku zbudować kanał Brdy i przeprowadzić go nad rzeką Czerska Struga. Dojazd z drogi Tuchola - Czersk.

 

Rezerwat cisów staropolskich Wierzchlas - 180 letni rezerwat obejmujący 37 ha to największe skupisko cisa w Europie. Dojazd z drogi Świecie - Tuchola, odjazd na Cekcyn. Teren ogrodzony, zwiedzanie z przewodnikiem.

 

Ścieżki dydaktyczne w Woziwodzie, Jelenia Wyspa w Gołąbku oraz Suszku k./ Rytla - przygotowane przez leśników ogólnodostępne, opisane trasy to doskonałe miejsce na spacer i edukację ekologiczną.

 

Kamienne kręgi w Odrach - tajemniczy 17 ha rezerwat archeologiczno - przyrodniczy, to zbiorowisko kurhanów otoczonych kręgami kamiennymi porośniętych niezwykle rzadkimi okazami mchów i porostów.  Dojazd od Czerska. Teren ogrodzony, płatny przy wejściu.

 

Uroczysko Piekiełko - tajemniczne, ale nie zwykle urokliwe miejsce na rzece Brda,niedaleko Tucholi, na wysokości Świtu. Brda w tym miejscu przyjmuje walory rzeki górskiej.

(c) 2007 mieruszewski.pl